BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

FotoPrograminės naujienos

Saulius šiandien pasidalino įdomia naujiena. Įdomi ji man kaip fotografui ir kaip Programų Sistemas studijuojančiam žmogui. Todėl leisiu sau pareklamuoti ją ir savo bloge. Bendradarbiaujant Vašingtono ir Princetono universitetams su firma Adobe buvo sukurtas gudrus nuotraukų redagavimo algoritmas/įrankis. Įrankis pasitelkia skaitinius metodus, kurie labai plačiai naudojami vaizdo redagavimo algoritmuose, ir radęs artimiausius panašius kaimynus, tarpą tarp jų užpildo reikiamos spalvos pikseliais. Iki šiol panašūs algoritmai egzistavo, tačiau veikė gan lėtai. Kūrėjai pasitelkė atsitiktinumus, kurie leido pagreitinti algoritmo veikimą.

Mažiau kalbų, daugiau vaizdų:

PatchMatch: Structural Image Editing from Dan Goldman on Vimeo.

Daugiau informacijos galite rasti ČIA. Kam įdomios algoritmo veikimo detalės, ieškokite ČIA (prisipažinsiu - pats dar neskaičiau, bet tikiuosi tai greitu laiku padaryti).

Tiek šiam kartui

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (4)

amonas2009-09-25 20:48

Oho, noriu šios programos :D Čia gal vėliau kokiam photoshop’e bus šios funkcijos, bus įdomu pasižaisti :)

medwezys2009-09-25 22:59

Kogero bus, nes Adobe smarkiai remia šitą reikalą. Dabar CS4 irgi yra panaši funkcija - “Content-Aware Scaling”. Bet praktiškai neteko niekad naudot. Gal tiesiog esant reikalui neprisimenu, akd tokia yra :) Beje, Content-Aware Scaling’ą parašęs žmogus gavo pasiūlymą dirbti Adobe, dėl to ši funkcija ir atsirado PS’e.

Mindaugas2009-09-25 23:43

Retais atvejais gal ir praverstų tokia naujovė, bet šiaip tai labiau dėl pasižaidimo tokia funkcija:). Aišku dar reiktų viską rankiniu būdu dailint po tokių deformacijų

saulius2009-09-30 12:04

tikrai bus photoshope, cs5, ateinantį pavasarį:

http://cs5.org/?p=147

Rašyti komentarą

Tavo komentaras